blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Syria

Choć Syrię dziś kojarzymy przede wszystkim z wojną domową, z bombardowaniami, ze zniszczonymi miastami i problemem migracyjnym Europy, to jeszcze kilka lat temu był to całkiem nieźle prosperujący kraj. Radził sobie coraz lepiej i coraz bardziej otwierał się na świat. W tym na świat podróżników. Będąc na terenie Syrii w 2009 roku, zwiedzając jej największe i najbardziej znane miasta: Damaszek, Hama, Aleppo, Palmyra… nie pomyślałbym wówczas, że w kraju tym może dojść do tak tragicznych wydarzeń, jakie już rok później można było oglądać w telewizji czy internecie.

W 2009 roku Syria była krajem pięknym, bogatym w rozmaite zabytki, w tym te pochodzące z najdawniejszych czasów starożytności oraz z początków średniowiecza. To właśnie Syria sprawiła, że bardziej zainteresowałem się samą starożytnością, która wcześniej nie przykuwała tak bardzo mojej uwagi. A tymczasem ten okres w historii ludzkości okazał się nader fascynujący…

Mam nadzieję, że codzienność w Syrii możliwie najszybciej wróci do normalności, choć zapewne będzie o to ciężko po tylu latach działań wojennych.

WordPress PopUp Plugin