blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Kategoria: Serbia

Serbia nie należy do najbardziej popularnych kierunków turystycznych Polaków, ale w mojej ocenie jest to kraj, który bez cienia wątpliwości powinien znaleźć się w orbicie naszych zainteresowań. Bowiem zwiedzanie Serbii może przynieść nam wiele satysfakcji, niesamowitych przygód, wspaniałych wspomnień. Warto oczywiście przy tym wiedzieć, gdzie jechać, aby coś fajnego przeżyć, dlatego istotne jest, aby sprawdzić, jakie są ciekawe miejsca w Serbii, aby z góry zaplanować sobie podróż do tego ciekawego bałkańskiego kraju o bogatej, dość burzliwej historii. Myślę, że warto tutaj wspomnieć, że w kontekście tego kraju ważne są nie tylko zabytki Serbii, ale i szerzej rozumiane atrakcje. W tym atrakcje przyrodnicze, w końcu kraj ten i jego miasta, miasteczka i wioski, położone są zarówno pośród malowniczych gór, które pokrywają znaczną część Bałkanów, jak i pośród dolin, pomiędzy lasami, nad licznymi rzekami, w tym i nad Dunajem, czyli drugą co do wielkości rzeką w Europie.

Mam nadzieję, że uda mi się pokazać Ci, jak ciekawym krajem jest Serbia, co warto zobaczyć w nim, jakie miasta odwiedzić, na jakie zabytki rzucić okiem, czy w którą część lokalnej dzikiej przyrody się zanurzyć. Dlatego zapraszam do lektury poszczególnych artykułów dotyczących tego kraju byłej Jugosławii i czerpania z nich zarówno informacji, jak i inspiracji. Inspiracji do tego, aby ów kraj eksplorować, poznawać, smakować – na wielu różnych płaszczyznach. Bo tych ostatnich znajdziesz tutaj wiele, co zresztą jest dość charakterystyczne dla całych Bałkanów.

Duchy Belgradu

Belgrad, Białogród, Biały Gród… Kolejne brzmienia przeplatające się ze sobą i powracające niczym echo, przeźroczyste niczym zjawa. Niczym duch jednego…