blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Kategoria: Proza

Piszę odkąd pamiętam. Nawet nie chodzi o to, że po prostu potrafię napisać pojedyncze literki i całe zdania. Mówiąc o pisaniu mam na myśli rozmaite opowiadania, w tym również opowiadania w internecie, choć oczywiście na początku była to przede wszystkim twórczość tworzona do szuflady… celem szlifowania własnych umiejętności, pisarskiego warsztatu, opracowywania własnego stylu. Właściwie to te rzeczy odbywają się nadal, niniejszy blog jest pewnego rodzaju kuźnią, w której nieustannie szlifuję swoje umiejętności pisarskie, z nadzieją, że moje teksty przypadną komuś do gustu i doceni włożony w nie trud. I choć większość mojej twórczości nadal leży w szufladzie lub zakopana w różnych folderach na pendrive, to jednak powoli staram się zmieniać moje podejście, udostępniać szerszej publiczności moją twórczość i otwierać się na wszelkiej maści krytykę. Bowiem krytyka może być budująca. Stąd też są moje opowiadania fantasy online. Ale nie tylko takie, bowiem czasem zdarza mi się napisać opowiadanie kryminalne, czy też opowiadanie science-fiction lub jeszcze inne. Zależnie od weny. Zależnie od pomysłu. Zależnie od tego, co mi życie wepchnie do głowy, a głowa postanowi to przelać na papier. I nie wiem czy to, co publikuję na moim literackim blogu to najlepsze opowiadania, jakie można znaleźć w internecie, ale mam nadzieję, że są to przynajmniej ciekawe opowiadania. Że są w stanie przykuć uwagę czytelnika, rozbudzić jego wyobraźnię, wciągnąć go… sprawić, że poczuje, iż chciałby czytać więcej. Bowiem wiem, że nie tylko zagraniczni twórcy potrafią przyciągnąć czytelnika, wiem także, iż opowiadania polskich autorów potrafią być ciekawe, intrygujące, wciągające, zaskakujące i niesamowicie oryginalne. Bardzo kreatywne. A może nawet to przede wszystkim! Dlatego życzę Ci miłej lektury.

Hero

Hero był naszym guru. Przywódcą stada, heroinowym królem. Pokochaliśmy go tak, jak kocha się własnego padre z krwi i kości….

Morderstwa nie było

– Niezła rzeźnia, Bronek, co? – trudno stwierdzić, czy milicjant z wydziału kryminalnego dosadnie skomentował rozczłonkowane ciało ofiary, czy też…

WordPress PopUp Plugin