
Christopher Macht “Szlakiem tajemnic zbrodniarzy w Polsce”
Wraz z upływem lat znikają świadkowie II wojny światowej. Lecz mowa tu nie tylko o ludziach, ale i miejscach. Choć…
Nie jest to co prawda typowy blog o książkach, ale czy to stoi na przeszkodzie, abym napisał, jakie książki warto przeczytać w mojej opinii? Dlatego powstał ten dział mojego bloga, w którym możesz przeczytać różne opinie o książkach – zarówno te dobre, jak i złe. Nie zawsze bowiem w moje ręce wpadają tylko dobre książki (ani tym bardziej najlepsze książki na rynku), czasem po prostu zagłębiam się w lekturę… której później z jakichś powodów nie polecę nikomu. Dlatego zapraszam do zapoznania się z moimi recenzjami książek, być może dzięki nim znajdziesz kolejną lekturę, która Cię wciągnie. A może wręcz przeciwnie – nie weźmiesz do ręki czegoś, co było w Twoich planach? Albo jeszcze inaczej – podejmiesz dyskusję ze mną, na przykład nie zgadzając się z moją opinią, mając zupełnie inne doświadczenia z daną książką niż ja. Może ja też dowiem się od Ciebie, co warto przeczytać? Chętnie dzielę się nie tylko swoją opinią, ale i Twoją opinię poznam… bo dyskusje potrafią prowadzić do różnych ciekawych wniosków. Mogą być twórcze, budujące, choć i destrukcyjne. Warto je jednak podejmować, bo w ten sposób mamy szansę poszerzyć nasze horyzonty, poznać lepiej otaczający nas świat, czy też sam świat literatury. Jeśli zatem lubisz podejmować się takich dyskusji, zapraszam do udziału w nich na moim blogu. Czytaj, inspiruj się, dziel się swoimi doświadczeniami, nie kryj swoich opinii. Każdy komentarz może być wartościowy. I może zrodzić się z niego ciekawa dyskusja generująca arcyciekawe wnioski.
Wraz z upływem lat znikają świadkowie II wojny światowej. Lecz mowa tu nie tylko o ludziach, ale i miejscach. Choć…
Czy o tragicznych wydarzeniach da się mówić w liczbach? Tak, aby nie odczłowieczyć przy tym owych historii i nie zrobić…
Interesujesz się Hiszpanią i chcesz ją lepiej poznać? Poleć na Półwysep Iberyjski i zasmakuj tego kraju osobiście. Różnymi zmysłami. Lub…
Dziś już Hiszpania nie jawi się nam – Polakom – jako odległy, niemal nieosiągalny kraj o intrygującej kulturze i na…
Czujesz, że potrzebujesz na własnej skórze poczuć ciepło greckiego słońca i sądzisz, że “Terapia wstrząsowa” Ci w tym pomoże? Sprawdźmy,…
Jadąc na wakacje nie myślimy o wypadkach. Nie myślimy ani o drobnych, ani o poważniejszych uszczerbkach na zdrowiu, ani tym…
Andaluzja. Piękna Andaluzja… bogata nie tylko w gorące promienie słońca i kuszące plaże, ale i w historyczne obiekty, których korzenie…
To już druga książka, której autorem jest Bernardo Stamateas, a po którą to postanowiłem sięgnąć, aby dowiedzieć się nieco więcej……
“Greckie wakacje” Klaudii Paź dawały mi nadzieję, że świeżo po powrocie z Grecji, ponownie poczuję klimat tego gorącego kraju. Tym…
Co prawda, nie jestem autorem kryminałów (nie licząc napisanych do szuflady kilku opowiadań), ale jednak po książkę Margoty Kott sięgnąłem…
Siłą dobrych kryminałów jest to, że ich treść nie jest przekombinowana nadmiernie – czerpie ona inspirację z życia. Nie jest…
Po co iść pieszo, od Panamy, aż po Kanadę, kiedy oprócz własnych nóg mamy współcześnie do dyspozycji samochody, autobusy, pociągi,…
Oman. Kraj bez wątpienia bogaty – zarówno w kulturę, jak i w gotówkę. A jedno z nich oznacza przeszłość i…
Ponury tytuł nie wróży nic dobrego. A “Armenia. Karawany śmierci” autorstwa Andrzeja Brzezieckiego i Małgorzaty Nocuń właśnie takim tytułem jest….
Ponad 7 tysięcy kilometrów – tyle dzieli Koreę Południową od Polski. Dużo? Mało? W dzisiejszych czasach, w erze szybkich podróży…
Marzy Ci się, aby porozmawiać kiedyś z pilotem samolotu? Sięgnij po “Turbulencję” kpt. Dariusza Kulika. Co prawda w ten sposób…
Naval nie po raz pierwszy powraca wspomnieniami do Afganistanu, tym razem opisuje go jednak z perspektywy kierowcy i pasażera samochodu….
San Francisco, miasto znacznie młodsze od Krakowa i posiadające niewiele więcej mieszkańców od niego. A jednak dużo bardziej rozpoznawalne na…
To, co szybko znika z map, niekoniecznie szybko znika z głów. I do takich właśnie głów dotarł Tomasz Grzywaczewski. Do…
“Japonia oczami kobiet” – czyli jaka? Wygładzona? Upiększona? Widziana od tej lepszej, przyjemniejszej strony? Niekoniecznie. Spojrzenie od tej strony może…