blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Węgry

Choć Węgrzy nie są zaliczani do ludów słowiańskich to jednak Polacy uznają ich za swoich braci. Wynika to głównie z losów historii, która bardzo często Polskę i Węgry łączyła, dając jej wspólnych bohaterów. Daje się to odczuć po dziś dzień, Węgrzy i Polacy wciąż darzą siebie sympatią i są dla siebie mili oraz pomocni. Choć należy pamiętać, że starsi Węgrzy niekoniecznie znają język angielski (prędzej operują niemieckim i rosyjskim), a sam język węgierski do najbardziej zrozumiałych, dla Nas – Polaków, nie należy.

Węgry to oczywiście przede wszystkim Budapeszt, który należy do grona najpiękniejszych miast Europy. Świetnie zachowane zabytki, wspaniała architektura, doskonałe jedzenie. To miejsce, w którym można pozostać na długo, a wciąż człowiek będzie odkrywał nowe rzeczy.

Poza Budapesztem jest oczywiście więcej interesujących miejsc na Węgrzech. Do najbardziej popularnych należy chociażby Jezioro Balaton, czy rozmaite termy w pobliżu stolicy państwa. Bez wątpienia warto tutaj przyjechać dla każdego z tych miejsc.

WordPress PopUp Plugin