blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Zatoka Kotorska

Zatoka Kotorska, zwana od lokalnego języka również Boką Kotorską, jest jedną z piękniejszych części Czarnogóry. Co ciekawe, ta górzysta zatoka jest jedynym ciepłym fiordem w Europie, co może być nie lada gratką dla osób lubiących nie tylko wylegiwanie się nad morskimi wodami, ale i wędrówki górskie.

Nad Zatoką Kotorską leży wiele rozmaitych miejscowości, jednak najsłynniejszy jest czarnogórski Kotor, który znany jest przede wszystkim ze swojej przepięknej starówki. Nie można jednak zignorować i innych miejsc w tej okolicy, wszak cała Czarnogóra słynie z przepięknych krajobrazów oraz starych miast, które lepiej lub gorzej zachowały się po dziś dzień, pomimo różnych losów historii i pomimo różnych kaprysów przyrody, takich jak chociażby trzęsienia ziemi.

Jeśli wybierasz się nad Morze Adriatyckie to Boka Kotorska może być jednym z tych miejsc, które zachwycić Cię najbardziej, dlatego warto rozważyć tę część Bałkanów przy planowaniu swojej kolejnej podróży w ten gorący rejon Europy. Gorący zarówno pod kątem klimatu, jak i kultury.

WordPress PopUp Plugin