blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Ukraina

Tuż za wschodnią granicą Polski rozciąga się rozległy kraj, który stanowił kiedyś ziemie dawnej Rzeczpospolitej. Dziś leży tutaj niepodległa Ukraina, na terenie której znajduje się wiele pięknych miast. Choć nie tylko z samych miast słynie ten kraj, ale i chociażby… z Czarnobyla. Dziś jest to niechlubna historia pochodząca z czasów Związku Radzieckiego, jednak rejon ten przyciąga ludzi szczególnie teraz, w czasach, gdy szczyty popularności bije serial pt. „Czarnobyl”, a opowiadający właśnie o tych smutnych wydarzeniach na terenie Ukrainy.

Oczywiście Ukraina to nie tylko strefa zamknięta, ale i inne miasta, w tym stolica – Kijów – która może przyciągać niskimi cenami i ciekawą architekturą. Na uwagę mogą zasługiwać miejsca, które były świadkami walk pomarańczowej rewolucji, która przed kilkoma laty przeprowadzona została w dość krwawy sposób.

Co jest najtrudniejsze w wyjeździe na Ukrainę? Przede wszystkim oczekiwanie na granicy oraz brak znajomości np. języka angielskiego przez tutejszą ludność. Jednak poza tym: smacznie i tanio.