blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Agatha Christie „I nie było już nikogo”

Nieobecna już wśród nas Agata Christie pozostawiła po sobie niebywałą spuściznę – kryminalliteraturę (że pozwolę sobie użyć takiego zlepka słownego) światowej klasy, rozchwytywaną w księgarniach całego globu. Nic dziwnego. Sięgając chociażby po „I nie było już nikogo” można się przekonać, że choć książka ta napisana jest prostym, niewydumanym językiem, to wciąga i przykuwa uwagę każdego próbującego tej literatury. Bo każdy pragnie rozwikłać zagadkę.

A zagadka, jakżeby inaczej – kryminalna, jest o tyle ciekawa, że na wyspie odciętej od świata giną kolejno ludzie – kto jest ich zabójcą? Podejrzanych jest przynajmniej kilku, a grono podejrzanych wciąż się zawęża i każdy czytelnik posiada swój typ (lub kilka typów). I z całą pewnością będzie to typ niewłaściwy, bo mordercą okazuje się dość zaskakująca postać. Jednak wszystko logicznie się układa w sensowną całość, wszystko ma swoją rację bytu, wszystko na końcu okazuje się takie proste i oczywiste.

Czy tobie uda się przechytrzyć Agatę Christie? Warto spróbować. „I nie było już nikogo” to literacka łamigłówka, która dostarczy nam rozrywki umysłowej na kilka godzin… niekoniecznie dając szansę na sukces. Ale na dobrą zabawę – z pewnością tak.

« »
WordPress PopUp Plugin