blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Polska

Polska – tutaj się urodziłem, tutaj się wychowałem i z tym krajem jestem mocno związany. Jednak pomimo tylu lat spędzonych w Polsce nie w pełni ją znam i chętnie wciąż odkrywam jej różne zakątki. I chętnie wracam w miejsca, które mnie zachwyciły wcześniej.

Polska to mimo wszystko kraj różnorodny, zarówno przyrodniczo, krajobrazowo, jak i kulturowo. Z jednej strony wystarczy wspomnieć Ślązaków czy Kaszubów, z drugiej zaś strony pojezierze mazurskie, góry (czy to Sudety, czy to Bieszczady, Beskidy lub Tatry), bądź polskie wybrzeże Bałtyku. Znaleźć tutaj można miejsca historyczne, sięgające nie tylko średniowiecza, ale i czasów dawniejszych (np. osada w Biskupinie), choć bez wątpienia silne piętno na polskich zabytkach odcisnęła II wojna światowa. Ale i znaleźć można miejsca dzikie przyrodniczo. Są nowoczesne miasta i małe, skromne miejscowości. Polskę więc mogę polecić zarówno obcokrajowcom, jak i samym Polakom, którzy… po prostu, mają tutaj pod nosem ogromną ilość ciekawych podróżniczo miejsc. Często nie trzeba odjeżdżać daleko od swoich rodzinnych miejsc… wystarczy oddalić się od nich o kilka kilometrów, by odkryć Polskę na nowo.

„Klangor”

Serial “Klangor” zabiera widza do Świnoujścia, do popularnego wakacyjnego celu podróży wielu Polaków. Nie będzie to jednak miła wycieczka i…

WordPress PopUp Plugin