blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Polskie zamki

Polska to kraj o długich tradycjach i ponad-tysiącletniej historii. Dlatego nie powinno nikogo zdziwić, że na terenie naszego kraju jest tak wiele średniowiecznych zamków, choć zapewne może zadziwić piękno niejednego z nich…

Orle Gniazda, zamki piastów, zamki krzyżackie – Polska ma wiele tego typu zabytków, z których możemy być dumni. W każdej części kraju jest przynajmniej kilka, czy nawet kilkanaście obiektów tego typu, w różnym stanie. Jedne zachowane są lepiej, inne gorzej, ale przy tak dużym wyborze, jaki panuje w Rzeczpospolitej, każdy znajdzie coś, co może go zainteresować. Wystarczy tylko rzucić okiem na mapę.

Ja uwielbiam zamki w Polsce. Nie tylko dlatego, że same w sobie są ciekawe, piękne, interesujące architektonicznie i militarnie. Ale i dlatego, że kryją w sobie ciekawe historie – niekiedy dość brutalne, zaskakujące, smutne, ale i nierzadko są to historie pełne chwały. Dlatego warto nasze polskie zamki poznawać i od tej strony. Od korzeni, które są tutaj zapuszczone głęboko, głęboko na tysiąc lat.

WordPress PopUp Plugin