blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Serbia

Serbia to kraj będący spadkobiercą dawnej Jugosławii, choć dziś jest to znacznie mniejsze terytorialne państwo. Po rozpadzie Jugosławii, a następnie po bombardowaniach NATO w 1999 roku kraj ten nieco zubożał, jednak nie stracił na swoich walorach turystycznych. Nieustannie jest to ciekawy kierunek podróżniczy, jak zresztą całe Bałkany, będący mieszanką kultur.

Serbię miałem przyjemność widzieć kilkukrotnie – będąc zarówno w większych miastach, jak i na samej prowincji. Za każdym razem była to ciekawa podróż do nieco innego świata, zarówno innego architekturowo, językowo, jak i kulturowo. Inne też w Serbii są smaki, wszak świeże warzywa i owoce smakują tutaj zupełnie inaczej niż w Polsce. Jednak najbardziej charakterystycznym dla tego kraju smakiem jest chyba rakija. Poza nią: burek oraz pljeskavica. Ale warto spróbować różnych rzeczy, które mają do zaoferowania lokalne restauracje i knajpki. W końcu przecież w ten sposób można jeszcze lepiej poznać Serbię – kraj naszych południowych braci.

Duchy Belgradu

Belgrad, Białogród, Biały Gród… Kolejne brzmienia przeplatające się ze sobą i powracające niczym echo, przeźroczyste niczym zjawa. Niczym duch jednego…