blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Foto-zagadki podróżnicze

Świat z góry wygląda zupełnie inaczej, niż ten widziany z dołu – z perspektywy oczu człowieka pieszo zwiedzającego okolice. Jak bardzo się różni? Czy aż tak, aby nie poznać danego miejsca zupełnie, nawet jeśli było się w nim wielokrotnie? No cóż, na to pytanie musisz odpowiedzieć we własnym zakresie… próbując odpowiedzieć na fotograficzne zagadki podróżnicze, które umieszczone są poniżej. Pomocne w rozwiązaniu każdej z zagadek może być Google Mapa, ale chyba przede wszystkim własna wiedza i spostrzegawczość. Oczywiście pod warunkiem, że dane miejsce na świecie już się gdzieś kiedyś widziało.

Foto-zagadka podróżnicza nr 1

Foto-zagadka podróżnicza nr 1 - nad jaką zatoką leży to miasto? - quiz o podróżach

Podpowiedź: tereny te zostały w 1979 roku wpisane na listę UNESCO. Wchodzące w nie miasto opisywałem kilka lat temu na moim blogu.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 2

Foto-zagadka podróżnicza nr 2 - na jakiej wyspie znajduje się to wybrzeże? - quiz podróżniczy

Podpowiedź: klif ten wznosi się na ponad pół kilometra!

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 3

Foto-zagadka podróżnicza nr 3 - na jakim jeziorze znajduje się ta osada? - quiz o świecie

Podpowiedź: jezioro to leży na granicy dwóch niewielkich krajów, z czego jeden nie ma dostępu do żadnego morza czy oceanu (i to właśnie na terenie tego kraju zostało zrobione powyższe zdjęcie).

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 4

Foto-zagadka podróżnicza nr 4 - w jakich górach znajduje się ten zakręt? - quiz świat

Podpowiedź: niedaleko tego zakrętu znajdują się sztolnie starej kopalni pirytu.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 5

Foto-zagadka podróżnicza nr 5 - w jakim mieście znajduje się to boisko? - quiz swiat

Podpowiedź: miasto to ucierpiało w wyniku istotnych wydarzeń mających miejsce w drugiej połowie XX wieku.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 6

Foto-zagadka podróżnicza nr 6 - nad jakim morzem leży ta plaża? - quiz o swiecie

Podpowiedź: ta plaża znajduje się na terenie miasta, którego nazwa prawdopodobnie pochodzi z lokalnego języka i oznacza „gniazdo węży”.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Foto-zagadka podróżnicza nr 7

Foto-zagadka podróżnicza nr 7 - w jakim mieście znajduje się ten most? - gra quiz o świecie

Podpowiedź: niedaleko mostu znajduje się budowla, na terenie której nakręcono część scen do teledysku Madonny. Choć, oczywiście, miasto to jest przede wszystkim znane ze swojego pięknego mostu.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.

Foto-zagadka podróżnicza nr 8

Foto-zagadka podróżnicza nr 8 - nad jaką rzeką wisi ten most - gra quiz o świecie

Podpowiedź: most znajduje się na terenie europejskiej stolicy państwa, w którym w dniu 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się wojna, zwana „operacją specjalną”.

Odpowiedź: znajdziesz na samym dole tej strony.


Odpowiedzi do foto-zagadek podróżniczych:

Foto-zagadka podróżnicza nr 1:

Na zdjęciu przedstawiona jest Zatoka Kotorska w Czarnogórze, jedna z najsłynniejszych części tego niewielkiego bałkańskiego kraju. Natomiast wspomniane w podpowiedzi miasto to nic innego, jak sam Kotor, o którym oczywiście można poczytać na moim blogu.

Foto-zagadka podróżnicza nr 2:

Na fotografii przedstawiony jest widok z klifu Cabo Girao, który znajduje się na skalistym wybrzeżu Madery – portugalskiej wyspy na Oceanie Atlantyckim. Wyspa ta słynie oczywiście nie tylko z tego klifu, jest ona pełna pięknych miejsc, z których część można poznać dzięki tekstom o Maderze na moim blogu.

Foto-zagadka podróżnicza nr 3:

Widoczne na zdjęciu stanowisko archeologiczne, czy też rekonstrukcja dawnej wioski w Zatoce Kości znajduje się na Jeziorze Ochrydzkim w Macedonii. O moich dawnych wojażach po tym kraju, który niedawno zmienił nazwę na Macedonię Północną możesz oczywiście przeczytać na moim blogu.

Foto-zagadka podróżnicza nr 4:

Fragment drogi, który można dostrzec na fotografii to nic innego jak Zakręt Śmierci niedaleko Szklarskiej Poręby. Oczywiście jest to przede wszystkim droga dojazdowa do Karkonoszy, w których możemy zobaczyć wiele pięknych i tajemniczych miejsc, a po części o których można przeczytać i na moim blogu.

Foto-zagadka podróżnicza nr 5:

Niebieskie boisko w towarzystwie czerwonego dachu – to oczywiście Chorwacja, a konkretnie Dubrownik! Aż kusi, aby tam wskoczyć i zagrać własny mecz, nawet pomimo gorącego słońca wiszącego wysoko nad Dalmacją.

Foto-zagadka podróżnicza nr 6:

Piękna plaża wzdłuż morza o niesamowitym kolorze to kuszące wybrzeże w Cancún. Turyści jeżdżą do niego głównie z myślą o wypoczynku, o relaksie nad wodą, ale na moim blogu możesz się przekonać, że można tam też to i owo zobaczyć.

Foto-zagadka podróżnicza nr 7:

Przepięknie położona miejscowość z niezwykłym mostem, który szczególne wrażenie robi, gdy patrzy się na niego od boku – to andaluzyjska Ronda! Czyli jedno z tych pocztówkowych miejsc w Hiszpanii, które nie jest położone nad ciepłymi wodami morza lub oceanu

Foto-zagadka podróżnicza nr 8:

Ta zagadka została niedawno opublikowana, więc nie podaję jeszcze odpowiedzi. Ale jak chcesz spróbować swojego szczęścia to napisz w komentarzu, jaka według Ciebie jest odpowiedź!


Przeczytaj też:

Spodobały ci się moje foto-zagadki podróżnicze? Zapoznaj się także z moimi infografikami z serii #FaktySięLiczą, a dotyczącymi różnych ciekawostek z całego świata.

« »