Od czasu mojego pierwszego powerbanka, bardzo doceniłem tego typu urządzenia, jako niezwykle przydatne w podróży. A że też się kilka różnych rodzajów powerbanków przewinęło przez moje ręce – mam już swoje preferencje i posiadam wyrobione zdanie, na temat: na co zwracać uwagę, co powinno być plusem, a co minusem banku energii. A jak jest w przypadku powerbanka Silicon Power S150 o pojemności 15 000 mAh, którego używam niemal codziennie od kilku dobrych miesięcy? Oto moje spostrzeżenia.

Tani dobry powerbank Silicon Power S150
Czy Silicon Power S150 to dobry powerbank do podróży?

Pierwsze wrażenia

Powerbank Silicon Power S150 o pojemności 15 000 mAh niczym specjalnym się nie wyróżnia na pierwszy rzut oka na tle konkurencji. Ot, kolejny bank energii o prostym kształcie i budowie, z kilkoma niebieskimi diodami sygnalizującymi poziom naładowania, jednym przyciskiem, służącym do uruchamiania powerbanku i dwoma wyjściami USB. Ale z drugiej strony, niczego więcej też nie oczekuję od tego typu urządzeń ponad wydajność i niezawodność. Czy te znalazłem i w tym przypadku?

Powerbank Silicon Power S150 15000 mAh

Dobry powerbank do 100 zł - Silicon Power S150
Czy dobry, tani powerbank istnieje?

Dobry, tani powerbank?

Wśród banków energii o pojemności 15 000 mAh model Silicon Power S150 plasuje się raczej w kategorii tych tańszych. Czy jednak przekłada się to na gorsze osiągi? Niekoniecznie. Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, jak wiele energii on w sobie kumuluje. Tak, wiem, że producent określił jego pojemność na 15 000 mAh, ale wiadomo jak to bywa – deklaracje swoje, rzeczywistość swoje. W tym przypadku odczuwam wyraźną różnicę w porównaniu do innego mojego powerbanka o pojemności 10 000 mAh. Kilkuletniego smartfona iPhone XS jestem w stanie podładować kilka razy od niskiego poziomu baterii do maksimum. I pomimo upływu kilku miesięcy (około 8-10 miesięcy) i intensywnego użytkowania, jego wydajność wciąż jest na wysokim poziomie. Myślę, że mogę więc śmiało powiedzieć, że Silicon Power S150 to dobry, tani powerbank, który przyda się w trakcie niejednej podróży, ale i podczas codziennego użytkowania. Mnie nie zawiódł ani razu, charakteryzując się niezawodnością i dużą pojemnością.

Tani dobry powerbank - Silicon Power S150

A gdzie minusy?

Do powerbanka Silicon Power S150 trudno się o co przyczepić. Ale jeśli już miałbym wskazać jego najsłabsze strony to byłby to czas ładowania oraz waga. Ta druga nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, baterie swoje ważą – w tym przypadku mamy do czynienia z 323 gramami przy urządzeniu o stosunkowo niewielkich gabarytach. Jeśli dla kogoś liczy się każdy gram – wówczas może uznać, że to za dużo. Jednak wtedy po prostu powinien sięgnąć po znacznie mniej pojemny bank energii, bądź w ogóle z niego zrezygnować.

A co ze wspomnianym czasem ładowania? Od zera do 100% potrzebujemy około 8 godzin. Oczywiście dzięki temu mamy później solidną porcję energii ze sobą, ale jeśli komuś zależy na czasie to musi o tym pamiętać. Tym bardziej, że w zestawie z powerbankiem Silicon Power S150 nie ma żadnej specjalnej ładowarki, jedynie krótki kabel USB. Pozostaje nam korzystać z tego, co już mamy w swoim ekwipunku.

Silicon Power S150 15000 mAh
Silicon Power S150 to zgrabny powerbank o dobrych parametrach

Podsumowanie

Jak już wspomniałem wcześniej, Silicon Power S150 o pojemności 15 000 mAh to dobry, tani powerbank, który szczerze polecam. Czy w kategorii banków energii o tej pojemności znajdziemy coś lepszego? Zapewne tak. Ale nie sądzę, aby udało nam się za podobną cenę. A nawet już abstrahując od finansów, trzeba przyznać, że to solidne urządzenie.

PLUSY:

+ duża pojemność
+ wysoka żywotność (po 8-10 miesiącach użytkowania)
+ prostota budowy, brak zbędnych bajerów
+ smukły kształt

MINUSY:

– długo się ładuje (8h od 0% do 100%)
– dość masywny


Przeczytaj też:

A może interesuje Cię mniejszy gabarytowo i pojemnościowe powerbank? Sprawdź recenzję Shiru 10 000 mAh.