Szklarska Poręba nie jest dużym miastem. Jednak z racji przyciągania mnóstwa turystów o różnych porach roku posiada ona całkiem bogatą ofertę restauracyjną. Tak dużą, że aż czasem ciężko zdecydować się, które miejsce wybrać. Ja podczas mojej ostatniej wizyty w tym mieście odwiedziłem kilka dobrze ocenianych restauracji, aby odzyskać siły i kalorie po intensywnym dniu w górach… Dzięki temu, mogę dziś odpowiedzieć Ci na pytanie: gdzie dobrze zjeść w Szklarskiej Porębie.

Poniższa lista jest oczywiście wynikiem subiektywnych odczuć. Kolejność jest alfabetyczna, nie ma wpływu na to, że jedną restaurację polecam bardziej, a drugą mniej.

Alfredo (pizzeria w Szklarskiej Porębie)

Restauracja-pizzeria “Alfredo” oferuje kuchnię włoską nie tylko pod postacią pizzy, ale i makaronu. Ja skusiłem się jednak na tę pierwszą i wyboru nie żałuję. Podawaną tu 33-centymetrową pizzą można się nie tylko nasycić, ale i usatysfakcjonować jej smakiem. Co ważne, czas oczekiwania był względnie krótki, więc szybko zaspokoiłem głód, choć w międzyczasie towarzyszyła mi niesamowita lemoniada! Nie tylko ciekawie podana – z kawałkiem arbuza wystającym z kubka – ale i bardzo dobrze smakująca!

Gdzie dobrze zjeść w Szklarskiej Porębie? W pizzerii Alfredo!
Pizza Alfredo w całek okazałości
Pizzeria w Szklarskiej Porębie i jej pyszny drink
A do tego wszystkiego pyszny i efektowny drink

Niebo w gębie (smażony ser Szklarska Poręba)

Do “Nieba w gębie” wybrałem się z myślą o smażonym serze, choć dzień wcześniej jadłem już takowy po czeskiej stronie Karkonoszy. Ten tutaj jednak nie tylko nie ustępował swojemu czeskiemu konkurentowi, ale i wręcz mi od niego lepiej smakował! Był szybko podany, z dużą ilością frytek i sałatek oraz sosu, a do tego w bardzo dobrej cenie (uwaga, płatność tylko gotówką!). Do tego pyszne lemoniady… choć oczywiście oferta restauracji jest szersza.

Niebo w gębie, czyli smażony ser Szklarska Poręba
Solidna dawka jedzenia za rozsądną cenę – oto odpowiedź na pytanie: gdzie dobrze zjeść w Szklarskiej Porębie?

Sezonowa (obiady domowe Szklarska Poręba)

W “Sezonowej” poczułem się trochę jak “u ciotki” w odwiedzinach. Panuje tam po prostu taka atmosfera, choć i dania wydają się nieco domowe… może nie takie jak u własnej mamy, ale właśnie jak u ciotki. Niby ten smak się zna, ale jednak jest to coś innego. I oczywiście smakuje! Całość szybko i ładnie podana, a także w przystępnej cenie.

Gdzie dobrze zjeść w Szklarskiej Porębie? A może w Sezonowej...?
Gratin z szarpaną wieprzowiną – sycące i gorące!

Tylko tyle? No cóż, na chwilę obecną tylko tyle miejsc mogę wskazać w przypadku pytania o to, gdzie dobrze zjeść w Szklarskiej Porębie. Ale w miarę możliwości – listę tę będę aktualizował, a więc i być może poszerzał. Oby tak było!