Nazwa “Copernicus” dla hotelu usytuowanego w centrum Torunia wydaje się być niezbyt oryginalną i zaskakującą. Ale może chociaż za murami tego okrągłego jak planetarium budynku znajdziemy coś, co nas zachwyci, coś co nas miło zaskoczy?

Zanurzmy się więc w tym kopernikowym hotelu i zbadajmy jego różne zakątki.

W centrum toruńskiego wszechświata

To, co można dostrzec w pierwszej kolejności, poza charakterystyczną, okrągłą bryłą hotelu, to fakt, że znajduje się on w centrum Torunia, tuż obok przepięknej starówki. Pieszo jest to dosłownie kilka minut od murów miejskich, czy osobliwej krzywej wieży. Jest to więc wyśmienita lokalizacja tuż nad samą Wisłą, choć zarazem minusem może być fakt, iż obiekt znajduje się w strefie płatnego parkowania… które i tak może być intensywnie oblegane przez innych kierowców. Z pomocą przychodzi tutaj jednak “Copernicus”, na terenie którego znajduje się płatny hotelowy parking. Dla osób, które jednak na parkowaniu wolałyby zaoszczędzić, a nie zależy im na poczuciu bezpieczeństwa, pozostaje strefa nieobjęta miejskimi opłatami, która to znajduje się dosłownie kilkadziesiąt metrów od głównego wejściu do hotelu.

Copernicus Toruń hotel - sypialnia

Podróż do wnętrza hotelu

Gdy już znajdziemy się wewnątrz hotelu, możemy dostrzec elementy wyposażenia, które nawiązują do astronomicznej estetyki, choć zarazem zdobnictwo to nie nazwałbym spektakularnym, co raczej dość prostym i w swej prostocie eleganckim. Podobnie jest i z pokojem: jest prosty, elegancki, lecz przede wszystkim funkcjonalny. Nie ma tu żadnych udziwnień, ale zarazem wszystko działa, jak należy i znajduje się tam, gdzie być powinno: duża szafa, wystarczająca na kilkudniowy pobyt dwóch osób, duże a przede wszystkim wygodne łóżko, lampki nocne po jego obu stronach, a także biurko, choć raczej nie do pracy i nie do siedzenia przy biurku się tutaj przyjeżdża. Ale gdyby ktoś jednak miał taką potrzebę – pokój hotelowy oferuje do tego odpowiednie, wygodne stanowisko.

Pokój w hotelu Copernicus w Toruniu

Fotele wewnątrz toruńskiego hotelu Copernicus

Całkiem przestronna łazienka, ukryta za przesuwnymi drzwiami, pozwala w wygodny sposób korzystać ze znajdujących się tutaj urządzeń sanitarnych: toaleta, umywalka z dużym lustrem i wanna ze słuchawką prysznicową. W wannie, na upartego, zmieszczą się dwie osoby, choć nawet przy mniejszych gabarytach osób kąpiących się nie będzie to najbardziej komfortowa wspólna kąpiel. Ale próbować oczywiście można. Na wyposażeniu łazienki jest także suszarka, co zapewne ucieszy sporą część gości.

Łazienka w pokoju - Copernicus Toruń hotel

Toaleta pokojowa hotelu Copernicus w Toruniu - czy to najlepszy hotel w Toruniu?

Konstelacja potraw

Ważnym elementem oferty hotelowej jest również serwowane na jej terenie jedzenie. I tutaj hotelowi Copernicus należy się kolejny plus, a nawet kilka plusów: zarówno za spore zróżnicowanie ciepłych i zimnych posiłków, jak i za ich jakość. Tu przyznam się, że po niektóre śniadaniowe dania wracałem wielokrotnie, nie mając w tym żadnego umiaru… Ale to tylko dobrze świadczy o tutejszej kuchni, a mi pozwalało przez wiele godzin zwiedzać Toruń bez potrzeby martwienia się o pusty żołądek. No i oczywiście dzięki pysznym śniadaniom wyruszałem w miasto z dobrym humorem.

Nowy wSPAniały świat

Czasem hotel służy nie tylko jako baza wypadowa, ale i jako po prostu baza wypoczynkowa czy relaksacyjna. Pod tym względem Copernicus wypada bardzo dobrze. Jest tutaj bowiem odpowiednia strefa z ogólnodostępnym basenem, nie tylko dla gości hotelowych (co może być postrzegane jako minus) oraz saunami: suchą, mokrą i podczerwoną, a także jacuzzi. Warto zaznaczyć, że basen “wyposażony” jest nie tylko w ratownika, ale i w animatora od wodnego fitnessu, co dla jednych będzie atrakcją, a dla innych zbędnym elementem, który odbiera kąpiącym się całkiem spory kawałek basenu.

Do dyspozycji gości pozostaje również bardzo dobra strefa SPA z miłą obsługą i bogatą ofertą. Zresztą, o jakości musi świadczyć również duże obłożenie kalendarza zabiegów, przez co znalezienie dogodnego dla siebie terminu może nie być łatwe, szczególnie jeśli robi się to z zaledwie 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Ale warto tu się wybrać ze względu na ciekawe, a przede wszystkim relaksujące człowieka zabiegi. Można tu znaleźć chwilę wytchnienia od nadmiernego sprintu przez życie codzienne… oraz od intensywnego zwiedzania pięknego Torunia.

Podsumowanie

Wyśmienicie zlokalizowany hotel, tuż obok pięknej starówki Torunia. Wygodne i komfortowe pokoje, bogata oferta SPA i Wellness, a do tego dobre jedzenie… to wystarczająco dużo, aby hotel mógł zainteresować nawet wymagającego podróżnika. Bo nawet jeśli pojawiają się tutaj jakieś minusy to bez wątpienia szybko zacierane są one przez liczne i wartościowe plusy.

PLUSY:

+ dobre śniadania (duży wybór i smacznie)
+ doskonała lokalizacja!
+ szeroka oferta SPA i Wellness
+ profesjonalna obsługa SPA
+ komfortowy pokój z łazienką
+ duże wygodne łóżko

MINUSY:

– ogólnodostępny basen


Przeczytaj też:

Do samego Torunia warto oczywiście przyjechać nie ze względu na hotel, ale ze względu na zabytki. Przeczytaj i zobacz: „Toruń nie runął i okrył się legendą„.