blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Andaluzja

Andaluzja, przez Hiszpanów określana jako Andalucía, jest dziś najludniejszą wspólnotą autonomiczną na terenie Hiszpanii, a przez wielu uważana również za najpiękniejszą. Leży ona w południowej części półwyspu Iberyjskiego u wybrzeża Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Jest tu więc ogromna ilość pięknych plaż, a przede wszystkim dużo słońca.

Podróżnicy znajdą tutaj wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Wśród nich nie tylko architektura sięgająca starożytności i średniowiecza, czasów gdy regionem tym rządzili Arabowie, ale i wiele miejsc naturalnych, przepięknych przyrodniczo, wspaniałych i zachwycających krajobrazów. Dlatego przyjeżdżając do tej części Hiszpanii warto odwiedzić nie tylko przepiękną Sewillę, ale i mniejsze miejscowości, jak chociażby ukryta w głębi lądu Niebla, czy nadmorska miejscowość Ayamonte.

Należy również pamiętać, że część Andaluzji leży dziś na terenie sąsiedniego kraju, tj. na terytorium Portugalii. Tam również można odnaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania.

WordPress PopUp Plugin