blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Portugalia

Portugalia kojarzy się nam przede wszystkim z krajem leżącym na Półwyspie Iberyjskim, na kraju sąsiadującym z Hiszpanią. I tak jest w rzeczywistości. Należy jednak pamiętać, że Portugalia to również miejsca oddalone od wybrzeża Europy – choćby taka Madera, czy Azory. Dlatego można śmiało stwierdzić, że Portugalia choć jest powierzchniowo stosunkowo niewielkim krajem to jednak zarazem rozległym geograficznie. I bardzo ciekawym w swojej różnorodności.

Warto również pamiętać, że Portugalia to dawna potęga kolonialna, której granice sięgały daleko poza jej obecne terytoria. Dlatego jej wpływy znajdziemy w różnych częściach świata. A jednym z ciekawszych wpływów jest… Porto. Nie tyle miasto, co słodkie wino pijane z zamiłowaniem w różnych krajach.

O Portugalii można pisać i mówić wiele, wspominać niezwykłe wybrzeże Algarve, zachwycać się pięknem Madery, chwalić się zdjęciami z portugalskich miast i miasteczek, ale przede wszystkim – trzeba tam po prostu się osobiście wybrać. I samemu przekonać się, jak niezwykły jest to kraj.