Z czym kojarzą Ci się podróże? Czy pośród wielu rzeczy, jakie przychodzą Ci do głowy, znajduje się tam miejsce również na kosztowanie lokalnych potraw? Zatem zapraszam na kulinarną podróż… a właściwie nie ja, co genialni kucharze z różnych zakątków świata przedstawieni w programie “Chefs Table”.

Nie jest to jednak taka zwyczajna podróż, lecz jakby nieco bardziej luksusowa, ze smakiem. Dzięki niemu bowiem witamy z kamerą do szefów kuchni docenianych przez podniebienia tysięcy ludzi, do kulinarnych artystów, którzy stworzyli wyjątkowe miejsca na kulinarnej mapie świata. Miejsca, które nawiązują do lokalnej kultury gastronomicznej, ale i jednocześnie wynoszą ją o kilka poziomów wyżej. Sprawiają, że są jeszcze lepsze!

Co ważne, każdy odcinek to nie tylko nowy kraj, nowe smaki… ale i nowa historia. Każdy odcinek to na nowo opowiedziana opowieść, a wraz z nią nowa filozofia, nowe inspirujące doświadczenia (dla widza niestety bardziej do wyobrażenia sobie, niż do poczucia własnymi kubkami smakowymi). Niby nie zwiedzamy tutaj zabytków, niby przez szklany ekran nie poznajemy smaków i zapachów, ale i tak poznajemy inny kawałek świata. Bardzo smakowity. A każdy z nich jest niezwykle ciekawy i inspirujący.


Przeczytaj też:

Sprawdź na mapie świata recenzje różnych dzieł… z różnych części świata: Mapa kulturalnych recenzji.