Nie dopada cię czasem ochota, aby wyjechać gdzieś na wieś, bliżej natury? Gdzieś w pobliże lasu, z dala od problemów codzienności? By zaszyć się tam jak lis w swojej norze i cieszyć się chwilą? To może odpowiednie będzie dla ciebie… Siedlisko Lisia Nora w Biskupicach? Sprawdź, jakie są moje doświadczenia z tym miejscem i dowiedz się, czy warto się tam wybrać.

Domek całoroczny - Siedlisko Lisia Nora
Całoroczny domek w chłodniejszych sezonach jest ogrzewany

Lokalizacja

Dla ludzi spoza (Górnego) Śląska, przyjazd do tego województwa może kojarzyć się z wieloma rzeczami, lecz niekoniecznie z byciem bliżej natury. Kopalnie, fabryki – ogólnie przemysł. A jednak… Siedlisko Lisia Nora położone jest na skraju miejscowości Biskupice, tuż obok lasu, który gwarantuje ciszę i spokój, ale przede wszystkim trasy spacerowe pośród dzikiej przyrody. W pobliżu znajduje się chociażby Rezerwat Sokole Góry, do którego nie tylko można, ale wręcz warto przejść się pieszo. A nieco dalej – piękne zamki wchodzące w skład Szlaku Orlich Gniazd. Po prostu doskonała baza wypadowa dla miłośników przyrody i historii.

Siedlisko Lisia Nora - estetyka budynków

Miejsce biesiadne w Siedlisku Lisia Nora
W Siedlisku Lisia Nora można zjeść w pomieszczaniach, ale na cieplejsze dni lepiej sprawdzą się miejsca biesiadne na zewnątrz
Pokoje do wynajęcia na nocleg z psem
W tym budynku znajdują się pokoje do wynajęcia

Siedlisko Lisia Nora – opinia ogólna

A jakie jest samo Siedlisko Lisia Nora? Przede wszystkim przytulne. Na jego terenie znajdziemy zarówno całoroczny, ogrzewany domek, jak i sezonowe pokoje. Wygodne, przyjemne dla oka, dobrze wyposażone pod niemal każdym względem. Domek posiada własny aneks kuchenny, lecz jest też i dostępna bardziej przestronna, większa kuchnia, z której mogą korzystać wszyscy goście. Tak właściwie to wspólnej infrastruktury jest tutaj więcej: miejsce ogniskowe, sad z rozwieszonymi hamakami, miejsce do wspólnego biesiadowania czy zabaw… Właściciele zadbali o to, aby miejsce było jak najbardziej przyjazne dla gości, aby ci mogli spędzić tutaj czas miło.

Stoły na terenie Siedliska Lisia Nora w Biskupicach

Miejsce na ognisko w Siedlisku Lisia Nora
Miejsce ogniskowe i drwa na opał również się znajdą

Nocleg z psem na Śląsku

Kolejną ważną kwestią do poruszenia jest obecność psów na terenie Siedliska Lisia Nora. Jest to jak najbardziej miejsce psiolubne, czworonogi znajdą tutaj azyl, w którym będą mogły odpocząć wraz ze swoimi “przewodnikami”. Zresztą, właściciele Siedliska Lisia Nora również psy posiadają… a to oznacza, że jeżeli psów nie lubisz, nie tolerujesz, boisz się ich i nie zamierzasz tego zmienić, miejsce to nie będzie dla ciebie dobre. A jeśli zamierzasz przyjechać ze swoim czworonogim przyjacielem, koniecznie zapoznaj się z “Psią etykietą” opisaną na stronie internetowej siedliska – znacznie to ułatwi przyjazne przebywanie na jego terenie.

Koń w Siedlisku Lisia Nora
Na terenie Siedliska Lisia Nora są konie, kury… więc i psy są mile widziane

Noclegi w Jurze… czyli Lisia Nora?

Siedlisko Lisia Nora to miejsce, dzięki któremu można oderwać się od codzienności. To punkt na mapie Śląska, w którym można odpocząć, złapać oddech świeżym powietrzem, wyciszyć się. Ale i nieco zwiedzić, zobaczyć, spędzić czas aktywnie, bo okolica jest bogata w rozmaite atrakcje. Jeśli więc rozważasz nocleg tutaj, wiedz że spędziłem tu miło czas i wiem, że śmiało mogę je polecić i innym osobom!

Hamaki w Siedlisku Lisia Nora w Biskupicach
Hamaków jest sporo, każdy znajdzie dla siebie miejsce

PLUSY:

+ idealne dla psiarzy

+ przyjemny dla oka teren

+ dobrze wyposażone miejsce

+ mili właściciele

MINUSY:

– nie dla ludzi, którzy chcą uniknąć kontaktu z psami


Przeczytaj też:

Sprawdź okoliczne Sokole Góry, do których można przejść się z Siedliska Lisia Nora pieszo.

Zobacz też zamki znane jako Orle Gniazda.