Cytaty podróżnicze

Mogą nas czasem zainspirować. Mogą sprawić, że coś wreszcie w swoim życiu zrobimy, zmienimy, albo chociaż spróbujemy. Bo niby to tylko kilka słów – ale właśnie w krótkich cytatach bywa najwięcej mocy. Znacznie więcej, niż w długich wywodach motywacyjnych. Dlatego warto, chociaż od czasu do czasu, na takie złote myśli rzucić okiem. Przypomnieć je sobie. Aby na nowo się zmotywować.

Poniżej prezentuję kilka podróżniczych cytatów, które być może i Tobie dadzą do myślenia lub będą motorem do podjęcia działań.

Cytat podróżniczy nr 1

Jacek Pałkiewicz to już swego rodzaju legenda polskiego świata szeroko pojętych podróży, eksploracji, sztuki przetrwania. To człowiek, który w swoim życiu wiele widział, wiele przeżył, a poprzez to wiele wie i potrafi. Ale, aby to wszystko osiągnąć, z pewnością niejednokrotnie musiał walczyć z poczuciem strachu. Musiał się odważyć.

„Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć” – nie ukrywam, że ta złota myśl Jacka Pałkiewicza często mnie pcha do przodu, ale i często prześladuje… bo może jednak trzeba było się odważyć na więcej?

Na zdjęciu: Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Cytat podróżniczy nr 2

Ryszard Kapuściński tworzył fenomenalne reportaże – być może nieco podkoloryzowane, ale przez to (lub mimo to) czytało się je z zapartym tchem. Nie ukrywam, że pod tym względem „cesarz reportażu” jest dla mnie pewnego rodzaju wzorem – bardziej do inspiracji, niż kopiowania (w pisaniu powinniśmy przede wszystkim oddawać siebie, a nie kopiować innych), ale jednak wzorem. Bo, mimo że minęło wiele lat od przeczytania takich książek jak „Cesarz” czy „Imperium„, to nadal jestem pod ich ogromnym wrażeniem.

„Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” – te słowa Ryszarda Kapuścińskiego doskonale odzwierciedlają mnie. Szczególnie mam tu na myśli podróże zagraniczne. Od czasu, gdy pojechałem gdzieś dalej, niż Polska, zrozumiałem, że gdzieś tam dalej czeka świat do odkrycia. Do eksplorowania. I ta choroba wciąż we mnie trwa.

Na zdjęciu: Cenote Suytun.


Kolejne cytaty już wkrótce. Zaglądaj do mnie regularnie, aby poznawać nowe inspirujące złote myśli podróżnicze. Możesz też śledzić moje konto na Facebooku, na którym na bieżąco wrzucam informacje o nowych wpisach na blogu, ale także informację o aktualizacjach strony z cytatami podróżniczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeśli chcesz dodać komentarz, wpisz wszystkie cyfry (arabskie, rzymskie lub ilość kropek) widoczne na poniższych grafikach. *