Z czym kojarzy się Poznań? Pewnie można wymieniać dziesiątki różnych skojarzeń, ale sądzę, że trudno byłoby w nich znaleźć stwierdzenie, że “z dobrymi hotelami” Postanowiłem jednak zaryzykować i sprawdzić, czy w ogóle takie skojarzenie mogłoby mieć najmniejszy sens…

No dobra, ryzyko nie było aż tak wielkie, bowiem decydując się na hotel Ilonn Boutique Limanowskiego w Poznaniu, zapoznałem się wcześniej z opiniami na jego temat, znalezionymi zresztą w internecie. I były one zdecydowanie zachęcające! Ale wiadomo, jak to bywa – w internecie widzimy jedno, a na żywo otrzymujemy drugie. Dlatego powiedziałem sobie: sprawdzam!

Pokój

Na szczęście w przypadku Ilonn Boutique Limanowskiego było dokładnie tak, jak tego oczekiwałem. A może nawet lepiej! Nowoczesny, dobrze wyposażony pokój z dużym łóżkiem może być właśnie tym, czego wielu ludzi oczekuje po dobrym 4-gwiazdkowym hotelu w Poznaniu. Z całą pewnością oczekiwałem tego ja. Pokój tak bardzo przypadł mi do gustu, jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie, jak i generalnie wystrój wnętrza – elegancki, odziany w szarości, że zaczynałem żałować, że przyjechałem tu tylko na kilka dni. No cóż, może nadrobię to innym razem.

To, co w kontekście pokoju hotelowego jest jeszcze ważne to myślę, że jego dobre wyciszenie. Brak przeszkadzających hałasów z zewnątrz daje komfort odpoczynku, co jest ważne po intensywnym dniu zwiedzania. Do tego do dyspozycji jest nowoczesna łazienka z radiem, ulokowana za dużymi szklanymi drzwiami, czy nawet wręcz za szklaną ścianką. To robi bardzo dobre wrażenie! Można się tutaj nie tylko zrelaksować, ale i zrobić to w dobrze zaprojektowanym wnętrzu.

Wyżywienie

Kolejnym plusem jest bardzo dobra restauracja serwująca śniadania w formie hybrydowej – możemy zamówić coś z menu z karty, a jednocześnie wziąć to, co nam odpowiada, ze szwedzkiego stołu. Ten ostatni być może nie oferuje największego na świecie wyboru, ale jak na tak mały hotel i tak jest bardzo dobrze. W większych hotelach zdarzało mi się mieć nie tylko mniejszy wybór, ale i mniej smaczny Ale najważniejsze, że wszystko jest bardzo dobre jakościowo, można więc nie tylko nasycić swój organizm, ale i nasycić zmysły dobrymi smakami. A to ważne przed całym dniem intensywnego zwiedzania (czy jakie tam mamy plany wobec całego dnia w Poznaniu).

Lokalizacja

Ten hotel jest tak dobry, że… w czym tkwi haczyk? W sumie to w niczym. Nawet lokalizacja jest bardzo dobra. Owszem, to nie ścisłe centrum Poznania, ale wciąż dobre miejsce, z łatwym i szybkim dojazdem do innych części miasta przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej. Bądź po prostu pieszo. A zarazem okolica hotelu wydaje się cicha i spokojna. Warto więc tutaj zostawić auto (na terenie hotelu) i ruszyć na turystyczny podbój miasta, czy to na własnych nogach, czy to tramwajem.

Podsumowanie

Od dziś mam nowe skojarzenia z tym miastem. Dobry hotel w Poznaniu to nawet nie tyle skojarzenie, co po prostu fakt. Tu w Ilonn Boutique Limanowskiego wręcz fakt pełen nowoczesności, elegancji i smaku. Polecam!

PLUSY:

+ dobre jedzenie (szwedzki stół + karta)
+ elegancki, nowoczesny wystrój pokoju
+ duże wygodne łóżko
+ radio pod prysznicem
+ dobrze wyciszony pokój
+ ulokowany w spokojnej części Poznania
+ dobry dojazd do ścisłego centrum miasta

MINUSY:

– właściwie brak


Przeczytaj też:

Zobacz inne recenzje hoteli, które możesz znaleźć na mojej stronie.