Jeśli liczysz, że znajdziesz tu wszystkie filmy fabularne o Indiach, jakie istnieją na świecie, to niestety zawiodę Cię. Nawet nie mam, niestety, odpowiednio dużo czasu, aby tak ogromną ilość filmów obejrzeć. Bo, co ważne, poniższa lista dotyczy tylko tych filmów, które osobiście obejrzałem i mogę powiedzieć na ich temat choć kilka słów więcej. Polecić lub odradzić.

Kolejność jest alfabetyczna, filmu na górze listy wcale nie muszę polecać bardziej, niż filmy znajdujące się poniżej. Po prostu przejrzyj całe to zestawienie, przeczytaj opisy (ewentualnie przejdź do szczegółowej recenzji) i wybierz taki tytuł, który interesuje Cię najbardziej.

“Biały tygrys” (reż. Ramin Bahrani)

Film o sprytnym, czy nawet przebiegłym biedaku, który wkrótce wspina się bardzo wysoko w drabinie społecznej. Trochę dopisuje mu szczęście, ale przede wszystkim bardzo temu szczęściu dopomaga. Udowadniając, że mniejszy lub większy sukces może być na wyciągnięcie ręki.

Przeczytaj całą recenzję filmu “Biały tygrys”.

“Hotel Marigold” (reż. John Madden)

Lekka komedia z brytyjskim akcentem i starszymi ludźmi na pierwszym planie. I z Indiami w tle. Po prostu niezobowiązujący film, który może uprzyjemnić wolne popołudnie.

Przeczytaj całą recenzję filmu “Hotel Marigold”.

“Pociąg do Darjeeling” (reż. Wes Anderson)

Czy da się naprawić popsute relacje rodzinne poprzez wspólną podróż? I to jeszcze do tak dzikiego kraju, jakim są Indie? Próbują to sprawdzić twórcy komedii “Pociąg do Darjeeling”. A Ty możesz sprawdzić to razem z nimi.

Przeczytaj całą recenzję filmu “Pociąg do Darjeeling”.

“Po tamtej stronie drzwi” (reż. Johannes Roberts)

Jedyny horror w tym zestawieniu, ale podobnie jak inne filmy, tak i ten został ulokowany na terenie Indii. I w centrum szeroko pojętej hinduskiej kultury. Czy będzie strasznie? Przerażająco? Czy krzykniesz ze strachu?

Przeczytaj całą recenzję filmu “Po tamtej stronie drzwi”.


Przeczytaj też:

Sprawdź również inne recenzje mojego autorstwa, oznaczone na mapie recenzji.