blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Bałkany

Półwysep Bałkański to niezwykła część Europy pod wieloma względami. To przede wszystkim bardzo różnorodne terytorium. Różnorodne pod kątem kulturowym, religijnym, językowym, historycznym, przyrodniczym… pewnie można wymienić jeszcze wiele innych cech, które można przypisać do bałkańskiego tygla kulturowego (choć nie tylko kulturowego). Dziś Bałkany dzielą się na wiele mniejszych państw i państewek, każde z nich oferujące coś odmiennego, ale i zarazem każde z nich różnorodne samo w sobie. Dlatego podróż na Bałkany to jedna z najbardziej niezwykłych podróży, jaka może przydarzyć się każdemu z nas. Jeśli więc tylko nadarzy Ci się kiedykolwiek okazja, by wyruszyć w tę część południowej Europy – koniecznie skorzystaj z tej okazji i skosztuj lokalnej kuchni, zanurz się w tamtejszych miastach i miasteczkach, poznaj miejscową kulturę, zachwyć się nad bałkańskimi krajobrazami.

Ja na Bałkanach byłem wielokrotnie, bo jest to po prostu miejsce, do którego warto powracać. Zawsze jest po co. Zawsze znajdzie się coś nowego. Zawsze można odkryć Bałkany na nowo.

Duchy Belgradu

Belgrad, Białogród, Biały Gród… Kolejne brzmienia przeplatające się ze sobą i powracające niczym echo, przeźroczyste niczym zjawa. Niczym duch jednego…