blog z pasją pisany: podróże, marketing, historia

Tag: Hiszpania

Hiszpania to kraj, który zawsze kojarzył mi się z dużą ilością słońca i kusił ogromną ilością wspaniałych zabytków. Przybywając na miejsce przekonałem się, że również naturalne krajobrazy są elementem, które mogą, a nawet powinny przyciągnąć podróżników z całego świata. Należy jednak pamiętać, że kraj ten, zajmujący zresztą znakomitą część Półwyspu Iberyjskiego, jest rozległy, a więc i różnorodny pod względem kulturowym i przyrodniczym.

Podróżując do Hiszpanii warto nauczyć się choć kilku podstawowych pojęć w języku hiszpańskim – znajomość lokalnego języka, jak zresztą wszędzie, budzi sympatię mieszkańców danego regionu, a nierzadko i „otwiera drzwi”. Może się również przydać w miejscach, gdzie trudno spotkać osoby znające chociażby język angielski… a o to w Hiszpanii może być, wbrew pozorom, dość nietrudno.

Jeśli chcesz zaliczyć prawdziwą sjestę… koniecznie wybierz się w tym kierunku, ku tej części Europy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: i miłośnik natury, i miłośnik historii, i miłośnik wypoczynku, zarówno aktywnego, jak i biernego.